יום רביעי, 13 באפריל 2016

Yanaka שכונת החתולים (tokyo)


קחו לכם הפסקה מטוקיו וצאו לטייל בשכונת yanaka הרגועה, שהיא אי של שפיות, שקט וטעינת מצברים בעיר הפסיכי הזו. חלקים גדולים בה מזכירים את קיוטו וערים יפניות רגועות אחרות. יש הרבה חנויות קטנות, מסעדות ודוכני אוכל שמתמחים בחטיף ספציפי. טעמנו מליון דברים!
אבל הדבר הכי מעניין שצריך לציין בקשר לשכונה הזו היא ההערצה האובססיבית שלה לחתולי הרחוב. זה נשמע הזוי, אבל זה כך באמת - יש בה חנויות רבות שמוקדשות אך ורק למוצרים בצורת חתולים. 
ערבובייה חסרת קשר - צלחות, כוסות, משחקים, בגדים, כלי בית, כלי נוי, כלים בלי נוי, ומזכרות מטופשות, כולן בצורת חתול. 
הנה עוד אחת 


ועודועוד


הבנתם את הקונספט. 

בחנות כלי בית רגילה, היתה למשל מחלקת hashi-oki, המתקן שעליו מניחים את מקלות האכילה, שגם הם בצורת חתול. כדאי ללכת לאט ולהנות מאוצרות קטנים שמתחבאים בין הבתים והחנויות. וכדאי להקדיש לה כמה שעות נינוחות. כאן מכרו טאייאקי בצורת חתול. ולמכונה הזו מכניסים 400 יין ומקבלים חתול על סושי, שזה הגיוני. עוד דבר מעניין, בכל השכונה היו מערומים של בקבוקים מלאים במים, ומסודרים כמו חומה. שאלתי מה העניין מאחורי זה, והתשובה (שאני מקווה שהבנתי נכון) היא שחתולי הרחוב לפעמים מפריעים, וקרני האור שנשברות במים דרך הבקבוקים השקופים מרחיקים אותם.  


זו חנות ותיקה ומכובדת של יצרן ממתקים בעבודת יד. הסוכריות שלו מוכרות מאד, ונהוג לקנות אותם לימי הולדת. האמא המארחת שלי ספרה שכשהיא היתה ילדה קטנה היא קיבלה כאלו. ונפרד בחתולית. 


מיאו


כדי להגיע לכל המקומות האלו, צאו מערבה מתחנת Nippori, והתקדמו עד הרחוב הראשי שנקרא Yanaka Ginza. במזלג פנו ימינה ועברו תחת השלט הגדול שבכניסה לרחוב. 
הנה המפה -לאחר מכן הסתובבו רנדומלית בין הבתים וגלו פינות נחמדות. יש גם בית קברות נעים, אולי תפגשו שם את הcat lady.תגובה 1

© Memories of a Gaijin
Maira Gall